ФИФА обмисля провеждане на мачове от националните лиги в чужбина
Международната футболна федерация ( ФИФА ) е в процес на сформиране на работна група, която да преразгледа текущия правилник за международните мачове, за да проучи възможността за провеждане на мачове от националната лига в чужбина. Това съобщава AS.
Според източника в момента се сформира работна група от 10-15 души, чиято цел е да събере допълнителна информация за евентуални промени в тази наредба. След като извърши тази работа, групата трябва да представи подходящи препоръки на ФИФА.
Подчертава се, че по подобен начин ФИФА търси правна основа, която ще позволи в близко бъдеще да се провеждат мачове от европейското първенство в САЩ, Саудитска Арабия, Катар, Африка, Южна Америка и Австралия.
- Престиани разкри детайли около скандала с Винисиус и наказанието
- Доменико Тедеско напусна Фенербахче
- Неймар пропусна тренировка на Сантос преди важен мач
- Галатасарай разби Фенербахче в дербито и направи решителна крачка към титлата
- Междуконтиненталното дерби ще завърши без победител
- Ал-Ахли Джеда защити титлата си в Азия след драматичен финал
- Гьозтепе - Анталияспор: Трибуните ще помогнат на отбора на Мъри
- Треньорът на Сантош защити Неймар
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]