Селтик вдигна Купата на Шотландия след успех над Рейнджърс
Селтик се наложи над Рейнджърс с 1:0 във финала за Купата на Шотландия. Победното попадение вкара Адам Айда в 90-ата минута, а тимът на Брендън Роджърс направи дубъл през този сезон.
Срещата отиваше логично към продължения, когато дошлият под наем от Норич Сити Айда бе на точното място в точното време и донесе рекордна 42-ра купа за "детелините". Айда направи добавка, след като вратарят Джак Бътланд парира удар на Пауло Бернардо.
"Казах, че ще дойда тук и ще се опитам да вкарам колкото се може повече голове, но не вярвах, че ще отбележа точно в този момент пред тези фенове. Това а страхотно чувство", каза голмайсторът пред BBC Scotland.
Рейнджърс все пак не завършва сезона в празни ръце, след като спечели Купата на лигата.
- Романо: Роналдиньо няма да играе постоянно за Равена
- Спорт, власт и милиарди: проектът Саудитска Арабия
- Ван дер Ваарт се извини за коментара си по адрес на японските футболисти
- Манчини напусна Ал Сад, завръщането му начело на Италия изглежда все по-вероятно
- Сомалийският съдия Артан ще ръководи Суперкупата на Европа
- Ибрахимович: Американските фенове са най-мекушавите във футбола
- Бивш защитник на Левски отива при Станимир Стоилов в Гьозтепе
- Селтик гласува доверие на 74-годишния О'Нийл след златния дубъл
262