Руснаци няма да участват в церемонията по откриването на Игрите
Руски и беларуски спортисти няма да участват в отборния парад на откриването на Олимпиадата през 2024 г. в Париж, съобщиха от Международния олимпийски комитет (МОК).
"Неутралните спортисти няма да участват в парада на олимпийския отбор на церемонията по откриването, тъй като те са "индивидуални спортисти“, заяви на пресконференция Джеймс Маклауд, директор за връзки с Националния олимпийски комитет на МОК.
Припомняме, че Олимпийските игри в Париж ще се проведат от 26 юли до 11 август 2024 г. През декември 2023 г. МОК разреши на руснаците да участват в състезания с неутрален статут, при спазване на всички критерии за допускане и квалификация за турнира.
Напомняме, че на 24 февруари 2022 година нацистка Русия нападна Украйна по заповед на военния престъпник и масов убиец Владимир Путин. След това страната – агресор бе подложена на безпрецедентни санкции, включително и изключване от световния спорт.
- Бенфика обяви завръщането на Рафа Силва
- Галатасарай нае крило на Наполи
- Моуриньо: Изненадан съм, че най-добрите клубове се управляват от треньори без опит
- Саудитските клубове искат да подпишат с 50 играчи това лято
- Роналдо реши да напусне Ал-Насър и да прекрати футболната си кариера
- Реал Мадрид е номер едно по приходи
- Интер Маями се е насочил към участие в Копа Либертадорес
- София ще бъде домакин на Общото събрание на Асоциацията на Европейските лиги
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]