Израелският футболист в Турция бе арестуван заради жеста си срещу ХАМАС
Израелският футболист Сагив Йехезкел, който бе арестуван снощи, 14 януари, в Турция за жест по време на игра към израелските заложници, държани в плен от Хамас от 100 дни, ще се яви пред съдия тази сутрин, съобщиха турските медии.
Тази сутрин стана ясно, че Йехезкел е арестуван по обвинения в "подбуждане на омраза и вражда", след като отпразнува отбелязването на гол срещу Анталияспор, като направи знак със сърце пред камерата по време на мача с Трабзонспор в неделя в Суперлигата на Турция. Думите "100 дни. 7 октомври" както и символа на звездата на Давид бяха написани на лента, опасваща ръката му.
Той незабавно беше отстранен от отбора на фона на призиви за прекратяване на договора му, а министърът на правосъдието на Турция обяви разследване за подстрекателство срещу играча.
Според Ynet, Йехезкел е съобщил на ръководството на клуба си, че всичко, което иска да направи, е "хуманитарен жест към израелските заложници в Газа“.
- Скъпа Роксана
- Чикаго Файър официално представи Роберт Левандовски
- Президентът на футболната федерация на Саудитска Арабия подаде оставка след провала на Мондиал 2026
- Нани: Наслаждавайте се на Роналдо, преди да се откаже от футбола
- Трабзонспор си връща Андре Онана под наем
- ФИФА обмисля разширяване на Световното клубно първенство до 48 отбора
- Патрик Шик се отказа от националния отбор на Чехия след Мондиал 2026
- ФИФА обсъжда разширяване на Световното клубно първенство до 48 отбора през 2029 г.
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]