Силва: Шампионатът на Саудитска Арабия ще продължи да расте
Полузащитникът на Манчестър Сити Бернардо Силва говори за нивото на шампионата на Саудитска Арабия. Припомняме, че през летния трансферен прозорец португалецът бе близо до преминаване в един от саудитските клубове.
"Шампионатът на Саудитска Арабия стана много по-силен напоследък. Да, това се случи до голяма степен благодарение на финансовите инжекции. Мисля, че нивото на футбола в тази страна ще продължи да расте.
Евентуално продължение на кариерата ви в Саудитска Арабия? В момента съм фокусиран единствено върху това да играя за Ман Сити. Много съм щастлив, че участвам в европейския футбол. Несъмнено няма по-високо ниво в целия свят“, заяви Силва.
През този сезон Силва изигра 20 мача за Манчестър Сити във всички турнири, в които отбеляза четири гола и даде три асистенции. Договорът на играча с английския клуб е валиден до края на юни 2026 г. Очакваната цена на футболиста според интернет портала Transfermarkt е 80 милиона евро.
- Тотнъм започна преговори за крило на Манчестър Сити за 50 милиона евро
- Мареска е готов да започне ерата си в Ман Сити със смел трансфер на защитник на Челси
- Антоан Семеньо – голямата заплаха за Англия преди сблъсъка с Гана
- Енцо Мареска се завръща в Манчестър Сити, подписва договор за три години
- Холанд обърка Мерилин Монро със Сидни Суини и разсмя всички
- Жереми Доку напусна лагера на Белгия заради раждането на първото си дете
- Ювентус набеляза Омар Мармуш за подсилване на атаката
- Фло: Холанд и Мбапе мислят за класирането, а не за личния дуел
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]