Перес преговаря с 50-60 клуба за нова Суперлига
Президентът на Реал Мадрид Флорентино Перес в момента е в процес на преговори с около 50-60 клуба, по време на които се обсъжда идеята за създаването на нова Европейска Суперлига с три дивизии, съобщава Voz Populi.
Според източника, мачовете от новата версия на Европейската Суперлига ще се провеждат в дните на Шампионска лига, както и Лига Европа и Лигата на конференциите.
Подчертава се, че важен момент за създаването на нов футболен турнир в Европа е решението на Съда на Европейския съюз по антитръстовото дело срещу УЕФА и ФИФА. Ако съдът признае незаконността на монопола на тези организации върху футболните състезания, тогава клубовете ще имат възможност да избират в кой турнир предпочитат да участват. Съдебното заседание по делото ще се състои на 21 декември т.г.
Нека припомним, че Перес бе един от лидерите в популяризирането на първия формат на Европейската Суперлига, който бе представен през пролетта на 2021 г.
- Реал Мадрид се предаде в Палма де Майорка
- Кайседо не затваря вратата за Реал Мадрид, но остава фокусиран върху Челси
- Арбелоа: Предстоят ни девет финала – започваме с Майорка
- Килиан Мбапе и Естер Експосито официализираха връзката си
- Майорка у дома ще отстъпи на Реал Мадрид
- Барса разгроми Реал Мадрид с 6:0 и е на полуфинал в ШЛ
- Разкрити са заплатите в Реал Мадрид, изненадващо име е трето по доходи
- "Камп Ноу" разпродаден за женското Ел Класико
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]