Хуан Мата напусна Галатасарай
Турският Галатасарай обяви в своя Туитър за раздялата си с испанския полузащитник Хуан Мата.
"Образцова кариера на и извън терена. Наслаждавахме се на всяка минута. Благодарим ти за всичко, Хуан Мата", се казва в изявление на клуба.
Хуан се присъедини към Галатасарай през 2022 г. Преди това Мата игра за Манчестър Юнайтед, Челси, Валенсия и Реал Мадрид, на който е възпитаник. Играчът стана световен шампион през 2010 г.
През последния сезон на турската Суперлига 35-годишният Мата взе участие в 16 мача на Галатасарай. Испанският полузащитник отбеляза три гола и една асистенция. Неговият отбор сбра 88 точки в 36 мача от турското първенство и спечели титлата.
- Фламенго назначи Леонардо Жардим за треньор до 2027 година
- Филипе Луис след уволнението: Футболът е направен от цикли и нашият беше исторически
- Уволнили Филипе Луис заради тайни разговори с Челси
- Ривър Плейт назначи Едуардо Коудет за нов старши треньор
- Контузия за Роналдо, но Мондиал 2026 не е под въпрос
- Спортинг повали Порто с дузпа на Луис Суарес в първия полуфинал
- Роналдо остана в Рияд въпреки ракетните удари в региона
- Ubi maior, minor cessat
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]