Майката на Дзаниоло: Рома не искаше да поднови договора на Николо
Майката на халфа на Галатасарай Николо Дзаниоло разказа защо синът й е избрал Турция като място, където да продължи кариерата си и защо е решил да напусне Рома.
"Борнемут никога не е предлагал заплата от 5 милиона евро годишно. Той избра Галатасарай, за да възроди кариерата си. Миналото лято Рома искаше да продаде Николо за 50-60 милиона евро, но не и да поднови договора му. Той беше готов да намали заплатата си, за да замине за Милан“, заяви майката на Дзаниоло.
23-годишният Дзаниоло подписа договор с турския тим до лятото на 2027 година. Според Transfermarkt трансферът на италианския футболист е струвал на Галатасарай 15 милиона евро, а в договора му има освобождаваща клауза от 35 милиона евро.
- Пауло Дибала намекна за раздяла с Рома
- Рома измъкна драматична победа над Парма
- Грандове от Испания и Англия следят защитник на Рома
- Рома разби Фиорентина с 4:0 и се доближи до Топ 4
- Манчестър Юнайтед следи Мален след силната му форма в Рома
- Рома победи Болоня и затвърди позициите си в топ 5
- И Масара напусна Рома?
- Анонс на 34-ти кръг на Серия А - срещите в събота
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]