Далич отказа на Аякс
Старши- треньорът на националния отбор на Хърватия Златко Далич получи предложение да оглави Аякс. Това съобщава нидерландското издание De Telegraaf.
Според източника, ръководството на Аякс е предложило поста старши-треньор на Далич и още двама неназовани треньори. Хърватският специалист отхвърли предложението на амстердамци. Другите двама треньори също отказаха да водят Аякс.
Далич е в националния отбор на Хърватия от 2017 г. Под негово ръководство хърватският национален отбор постигна най-добрия резултат в историята си на Световно първенство, като спечели сребро на Мондиал 2018. На последното Световно първенство през 2022 г. в Катар хорат на Далич също успяха да стигнат до медалите, като взеха бронза.
- Гарет Бейл: Футболът вече прилича повече на шах, отколкото на баскетбол
- Романо: Роналдиньо няма да играе постоянно за Равена
- Спорт, власт и милиарди: проектът Саудитска Арабия
- Ван дер Ваарт се извини за коментара си по адрес на японските футболисти
- Манчини напусна Ал Сад, завръщането му начело на Италия изглежда все по-вероятно
- Сомалийският съдия Артан ще ръководи Суперкупата на Европа
- Ибрахимович: Американските фенове са най-мекушавите във футбола
- Бивш защитник на Левски отива при Станимир Стоилов в Гьозтепе
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]