Капело: Съдиите много се намесват в играта
Бившият старши- треньор на Реал Мадрид и Милан Фабио Капело говори за това как международната пауза ще се отрази на клубния сезон, а също така сподели мнението си за работата на футболните съдии.
"Как паузата ще се отрази на клубните състезания? Това ще бъде още една част от сезона, в която играчите ще бъдат свежи и отпочинали. Очаквам да бъде красив футбол с голяма интензивност, с вертикални пасове, като на Световното първенство. При едно условие - нека съдиите оставят всичко това да се случва, защото много се намесват.
Очаквам нововъведение от Световното по отношение на добавеното време, защото е правилно всички да играят еднакъв брой минути. Но проблемът ще е в арбитрите, продължавам да настоявам по този въпрос. Имаше грешки на Световното. Но такива добри съдии като Марчиняк и Орсато ви позволяват да играете, защото разбират състезателния дух на футбола", заяви Капело.
- Саудитски клуб отправи примамлива оферта към Мохамед Салах
- Сълзите на Роналдо или дългият път към трона
- Марко Силва е постигнал устна договорка с Бенфика
- Реал Мадрид е най-популярният футболен клуб в социалните мрежи
- Каспер Шмайхел сложи край на кариерата си
- Бразилският футбол бележи рекорден ръст на приходите през 2025 година
- Бенфика избра Марко Силва за свой основен вариант за нов треньор
- Роби Кийн напусна Ференцварош, готов е за оферти от Висшата лига
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]