Томас Бах се обърна към Пеле
Президентът на Международния олимпийски комитет Томас Бах се обърна към бившия бразилски футболист Пеле. Наскоро стана известно, че състоянието на трикратния световен шампион се е влошило.
"Пеле, нашите мисли са с теб. Желая ви всичко най-добро от дъното на сърцето си", цитира Бах в Twitter пресслужбата на МОК.
Миналата есен на Пеле бе диагностициран тумор на дебелото черво, след което 82-годишният бразилец премина химиотерапия, на която впоследствие организмът спря да реагира. В тази връзка състоянието му постепенно започна да се влошава и на 29 ноември той бе хоспитализиран за изследвания и преназначаване на курса на лечение.
- Фламенго назначи Леонардо Жардим за треньор до 2027 година
- Филипе Луис след уволнението: Футболът е направен от цикли и нашият беше исторически
- Уволнили Филипе Луис заради тайни разговори с Челси
- Ривър Плейт назначи Едуардо Коудет за нов старши треньор
- Контузия за Роналдо, но Мондиал 2026 не е под въпрос
- Спортинг повали Порто с дузпа на Луис Суарес в първия полуфинал
- Роналдо остана в Рияд въпреки ракетните удари в региона
- Ubi maior, minor cessat
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]