Роналдо не е отказвал на Ал Хилал
Президентът на Ал Хилал Фахад Бен Нафел обяви, че нападателят на Манчестър Юнайтед Кристиано Роналдо не е отказвал на неговия клуб.
Както е известно, Роналдо искаше да напусне Юнайтед миналото лято, но големите европейски клубове не проявиха интерес да поканят Кристиано.
Португалецът получи единствената конкретна оферта от Саудитска Арабия, откъдето бяха готови да му плащат по 2 милиона евро на седмица.
Говореше се, че Кристиано е отказал тази екзотична оферта, защото иска да остане в Европа, но Бен Нафел казва, че всичко е свързано със забраната за трансфери, наложена на неговия клуб от местния регулатор.
"Да, преговаряхме с Роналдо. Проблемът не бе в парите или принципите. Ал-Хилал умее да привлича световни звезди, но решението на Спортния арбитражен център направи невъзможно да регистрираме играчи.
Въпреки решението за забраната за трансфер, ние не сме спрели преговорите с играчите, но отложихме последния етап от преговорите, докато забраната не бъде отменена“, заяви Бен Нафел.
- Бекъм: Пред Аморим има дълъг път
- Рио към Джерард: Загрявай за позицията на Слот
- Аморим защити позицията си за Мейну
- Скоулс посъветва Мейну да напусне
- Вълците могат да затруднят Ман Юнайтед
- Аморим: Това не е регрес
- Уест Хем почти обърна Ман Юнайтед
- Ман Юнайтед също се интересува от Семеньо
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]