ФИФПро се обърна към ФИФА заради ограниченото време на играчите
ФИФПро се обърна към ФИФА относно договорите, ограничаващи времето за игра на футболистите.
Международната федерация на асоциациите на професионалните футболисти (ФИФПро) отправи писмено искане до Международната футболна федерация относно законността на споразумения между клубове (като заема на Антоан Гризман на Атлетико Мадрид), които принуждават играчите да излизат на терена по-рядко поради финансовите аспекти.
ФИФПро моли ФИФА да преразгледа съответния член в правилника, така че да не се нарушават правата на футболистите да работят по икономически причини.
В същото време източник от ФИФПро твърди, че случаят Гризман не е посочен в искането, тъй като тази ситуация е глобална.
- ПСВ няма да отстъпи пред Атлетико
- Атлетико ще спечели на Катедралата
- Атлетико Мадрид, Селта и Компостела се включиха в кампанията за Любо Пенев
- Барса загуби Олмо до края на годината
- Барса увеличи преднината си в Ла Лига
- Барселона ще прекърши Атлетико
- УЕФА обяви за санкции срещу Атлетико
- Атлетико Мадрид постави нов рекорд от приходи
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]