Рууни оглави Ди Си Юнайтед
Бившият нападател на Манчестър Юнайтед, Евертън и Англия Уейн Рууни бе назначен за старши -треньор на Ди Си Юнайтед от МЛС.
През юни 36-годишният Рууни напусна треньорския екип на Дарби, след като не успя да предпази тима от изпадане от Чемпиъншип в Лига 1.
Новата работа на Рууни е с един от най-слабите отбори в МЛС този сезон в лицето на Ди Си Юнайтед, където Уейн игра от 2018 до 2019 г., отбелязвайки 23 гола и давайки 15 асистенции в 48 мача.
"Уейн е футболна легенда и един от най-вълнуващите и обещаващи треньори в нашия спорт“, казаха съ-президентите на Ди Си Юнайтед Джейсън Левин и Стив Каплан в съвместно изявление.
- Фламенго назначи Леонардо Жардим за треньор до 2027 година
- Филипе Луис след уволнението: Футболът е направен от цикли и нашият беше исторически
- Уволнили Филипе Луис заради тайни разговори с Челси
- Ривър Плейт назначи Едуардо Коудет за нов старши треньор
- Контузия за Роналдо, но Мондиал 2026 не е под въпрос
- Спортинг повали Порто с дузпа на Луис Суарес в първия полуфинал
- Роналдо остана в Рияд въпреки ракетните удари в региона
- Ubi maior, minor cessat
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]