Тен Хаг напуска Аякс шест седмици по-рано
Треньорът Ерик Тен Хаг прекрати договора си с Аякс предсрочно, за да се присъедини към Манчестър Юнайтед възможно най-скоро.
Тен Хаг си осигури титлата в Ередивизия с Аякс в сряда, но договорът на Ерик с нидерландския клуб трябваше да изтече шест седмици по-късно.
Очакваше се Тен Хаг да поеме поста мениджър на Юнайтед от 1 юли, но големият обем работа принуди специалиста да напусне Аякс предсрочно.
Според Daily Mirror, Ерик също е отменил почивката си и може да лети за Манчестър още в понеделник.
"Дойде време за смяна. Това е необходимо, защото имам да се занимавам с много неща, но съм пълен с енергия.
Утре имаме парти на персонала, но аз няма да ходя в Кюрасао. Мисля, че можете да разберете това. Имам много работа там [в Юнайтед]. Във всеки клуб е същото.
Все още има редица неща, които трябва да бъдат подредени, включително формирането на щаб и пълен набор от състав. Ще работим усилено по това от утре", заяви Тен Хаг.
- Манчестър Юнайтед подготвя трансферен бюджет от 250 милиона паунда
- От славата на Арсенал до сълзите на Уест Хем: историята на сезон 2025/26
- Барселона разполага с две седмици, за да реши бъдещето на Рашфорд
- Манчестър Юнайтед и Милан следят халф на Ботафого
- Ман Сити планира трансфер от 50 млн. за звезда, която е под радара на Ман Юнайтед
- Манчестър Юнайтед се отказа от Елиът Андерсън
- Девет английски отбора ще играят в Европа през следващия сезон
- Манчестър Юнайтед договори спонсорство с букмейкъра Betway
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]