Украинската федерация се обърна към ФИФА и УЕФА
Изпълнителният комитет на Украинската футболна асоциация (УАФ) реши да отправи официално обръщение до основните футболни власти в света и Европа. По-специално, Украинската футболна асоциация настоява за забрана на руските отбори да участват в турнири под егидата на УЕФА и ФИФА, както и да бъде отнето от Санкт Петербург правото да бъде домакин на финала на Шампионската лига-2021/2022.
"Предвид военната агресия на Руската федерация срещу Украйна, Изпълнителният комитет на УАФ реши:
- изпраща до ФИФА и УЕФА съответните обръщения относно забраната на руските национални отбори и клубове да участват във всякакви международни състезания под егидата на ФИФА и УЕФА;
- изпраща заявление до УЕФА за вземане на решение възможно най-скоро за промяна на града и държавата за провеждане на финала на Шампионска лига на УЕФА от сезон 2021/2022 и Суперкупата на УЕФА-2023.
Напомняме, че рано сутринта на 24 февруари Русия нанесе ракетен удар по украинските градове, а по-късно започна и пълномащабна инвазия.
- Официално обявените трансфери в Европа за 28 юли
- Агентът на Левандовски: Той отказа 200 милиона евро от Саудитска Арабия заради Барселона
- Бешикташ временно се отказа от привличането на Мохамед Салах
- Фенербахче влиза в битката за Рафаел Леао
- Чичарито стана първото попълнение в историята на Атлетико Далас
- Ал-Хилал влиза в битката за Илиман Ндиайе и поставя Манчестър Юнайтед под напрежение
- Дживайро Рид е готов за трансфер в Нотингам Форест
- Матийо Валбуена продължава кариерата си в Малта
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]