УЕФА ще помогне клубовете със 7 милиарда
УЕФА планира да отпусне до 7 милиарда евро на клубовете, тъй като се опасява от негативното въздействие на коронавируса върху футбола, според The Financial Times. Според източника, за да приложи финансовия пакет за европейските клубове, УЕФА ще привлече американската банка Citibank, която е готова да отпусне необходимите средства.
Организацията планира да разпредели средства под формата на фонд за подпомагане на клубовете. Първоначално размерът на фонда може да достигне €2 млрд. с последващо разширяване до €7 млрд. Citibank получи споразумение в конкуренция с банките Goldman Sachs и Macquari, както и инвестиционната компания Apollo. Сделката ще бъде формализирана под формата на заем, който ще бъде обезпечен с правата на УЕФА да излъчва европейски турнири.
- Инфантино планира да остане начело на ФИФА до 2031 година
- Роналдо разкритикува напрежението в Саудитската лига: Това вече не е футбол
- ФИФА обсъжда задължителен възпитаник на терена във всеки мач
- Престиани разкри детайли около скандала с Винисиус и наказанието
- Доменико Тедеско напусна Фенербахче
- Неймар пропусна тренировка на Сантос преди важен мач
- Галатасарай разби Фенербахче в дербито и направи решителна крачка към титлата
- Междуконтиненталното дерби ще завърши без победител
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]