Обмислят увеличаване на почивката на 25 минути
Международният съвет на футболните асоциации ще разгледа на следващото си заседание въпроса за увеличаване на продължителността на паузите, съобщава Daily Mail.
Членовете на организацията ще обсъдят възможността за увеличаване на продължителността на почивките от 15 на 25 минути. Идеята е предложена от Конфедерацията по футбол на Южна Америка (CONMEBOL). Обсъждането на този въпрос ще се проведе днес. Южноамериканската федерация иска да направи футбола по-ярък, по-цветен и по-ангажиращ спорт. Според ръководството на организацията увеличаването на продължителността на почивката и създаването на развлекателна програма между полувремената ще обогатят организаторите на футболните събития.
Припомняме, че през 2009 г. бе направен опит да се увеличи продължителността на почивките до 20 минути, но той бе неуспешен. Тогава тя бе подкрепена от ФИФА, но феновете категорично се противопоставиха на промените.
- Нани: Наслаждавайте се на Роналдо, преди да се откаже от футбола
- Трабзонспор си връща Андре Онана под наем
- ФИФА обмисля разширяване на Световното клубно първенство до 48 отбора
- Патрик Шик се отказа от националния отбор на Чехия след Мондиал 2026
- ФИФА обсъжда разширяване на Световното клубно първенство до 48 отбора през 2029 г.
- ФИФА допусна Русия до Световното за юноши
- Пиърс Морган: Роналдо е №1, а не Меси
- Меси и Роналдо: числата разказват своята история
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
А защо не я направят 1 час? Или 2? Много по-ярка ще е почивката тогава. Единствено, за зрителите по стадионите ще трябва да прдвидят спални помещения, че иначе ще им отели вола от висене....
Хубаво е когато такива важни промени навлизат в играта и я доразвиват....