Куйперс влезе в Съдийската комисия на УЕФА
Нидерландският топ-съдия Бьорн Куйперс влезе в Съдийската комисия на УЕФА и става един от петимата управляващи развитието на съдийството в Европа, известни като Refereeing Officers.
48-годишният Куйперс заема мястото и в двете структури на УЕФА на бившия френски топ-арбитър Марк Бата, който до преди няколко години отговаряше за развитието на българското съдийство. Бата прекара 11 години в Комисията, през които отговаряше за влизането на младите арбитри на международно ниво. Нидерландецът ще развива същите проекти.
Бьорн започва да свири мачове в елита на страната през 2002-а година, за да стигне своя пик с ръководство на финала в Шампионска лига през 2014-а година и два финала в Лига Европа през 2013-а и през 2018-а година. Той ръководи и финалната среща на Евро 2020 между Англия и Италия на "Уембли".
Напомняме, че Куйперс развива верига супермаркети в страната си, като състоянието му се оценява на 11 милиона евро.
- Бензема не е получил предложение за удължаване на договора
- Босът на Саудитската лига потвърди за интерес към Салах
- Бекъм: Ето защо доведох Меси тук
- Серхио Рамос обяви, че напуска Монтерей
- Меси: Интер Маями трябва да се наслади на Купата
- Интер Маями и Меси с първа титла в САЩ
- Тръмп ще получи Наградата за мир на ФИФА
- Саудитска Арабия проявява интерес към Левандовски
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]