Бари Фъргюсън: 10 мача наказание е шега
Бившият футболист на Рейнджърс и Шотландия Бари Фъргюсън разкритикува наказанието на УЕФА от 10 мача на защитника на Славия Прага Ондржей Кудела за расизъм срещу Глен Камара.
"Десет срещи е нелепо. За да бъда честен, мисля, че трябваше да го дисквалифицират за 12 месеца. Поставете се на мястото на Глен Камара. Знам как се чувстваше и не му бе лесно.
Направете изявление. Нека хората знаят, че това не е приемливо. Когато чух за наказанието от 10 игри, си помислих, че това е шега. Това е всичко, което мога да кажа. Очаквах много по-тежко наказание. Това, което се случи в този мач, е отвратително, срамно", заяви Фъргюсън.
- Бенфика, Аякс и Челси са водещи по приходи от академии в Европа
- Меси и Суарес блеснаха при откриването на новия стадион на Интер Маями
- Оскар прекрати кариерата си на 34 години
- Канада тества новото правило за засада на ФИФА
- Меси впечатлен от новия стадион на Интер Маями
- Роналдо се завърна с два гола при убедителна победа на Ал Насър
- Симон Миньоле слага край на кариерата си след сезона
- Престиани отговори на обвиненията: Не съм расист, това ме нарани най-много
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]