Президентът на сръбския футбол подаде оставка
Президентът на Футболната федерация на Сърбия Славиша Кокеза подаде оставка, след като бе свързан с престъпна група, занимаваща се с отвличания, убийства и трафик на наркотици като част от по-мащабно разследване за планирано убийство на сръбския президент Александър Вучич.
"Искам да информирам моите сътрудници, както и спортната и футболна общественост, че се оттеглям от позицията на президент на Футболния съюз на Сърбия. В желанието си преди всичко да осигуря на националния отбор необходимото спокойствие, аз съм готов за нова битка, в която ще направя всичко, за да опровергая атаките срещу моето име и личност", заяви Кокеза.
Миналия месец полицията повика на разпит Кокеза за предполагаемите му връзки с лидерите на фен-групи на Партизан. Въпросните запалянковци пък бяха арестувани през януари след подозрения за предполагаеми убийства от членове на фенклубове или обикновени фенове на Цървена звезда, включително обезглавяване и изтезания в специален "бункер" на стадиона на клуба в сръбската столица.
Твърди се, че групата също така е била планирала да убие и сръбския президент Александър Вучич.
- Саудитците са убедени, че могат да купят Салах за 100 млн.
- Естудиантес спечели титлата в аржентинската Клаусура
- ПСЖ срещу Фламенго във финала на Междуконтиненталната купа
- Бившият халф на Челси Оскар ще прекрати кариерата си
- Бензема: Нивото в Саудитска Арабия е близко до европейските
- Комисар на МЛС: Ще посрещнем Салах с отворени обятия.
- Интер Маями откупи договора на Де Пол и иска да удължи този на Суарес
- Саудитски клуб предлага на Салах 120 млн. паунда годишно
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]