Рой Кийн иска да тренира Селтик
Бившият капитан на Манчестър Юнайтед Рой Кийн се интересува от поста мениджър на Селтик.
След като се сбогува с Нийл Ленън миналия месец, Селтик сега търси специалист, който да даде битка на Рейнджърс със Стивън Джерард през следващия сезон.
Франк Лампард, който бе уволнен от Челси през януари, преди това бе свързван с назначаване при "детелините", но The Sun твърди, че шотландският гранд може да се довери на 49-годишния Кийн, който самият се интересува от тази възможност.
Известно е, че Кийн от деството си е фен на Селтик. Именно в този клуб Рой завърши игровата си кариера през 2006 г., въпреки че игра само половин сезон.
Като треньор Кийн е водил Съндърланд и Ипсуич, а също така бе помощник в националния отбор на Ирландия, Астън Вила и Нотингам Форест. Рой работи като експерт на Sky Sports от 2019 г.
- Ал-Хилал влиза в битката за Илиман Ндиайе и поставя Манчестър Юнайтед под напрежение
- Дживайро Рид е готов за трансфер в Нотингам Форест
- Матийо Валбуена продължава кариерата си в Малта
- Меси пропуска Мача на звездите в МЛС, но този път няма да бъде наказан
- Бешикташ е готов да обяви трансфера на Мохамед Салах
- Галатасарай отрече информациите за трансфер на Джамал Мусиала
- Официално обявените трансфери в Европа за 26 юли
- Интер Маями съобщи добри новини за състоянието на Херман Бертераме
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]