19 от Бока Хуниорс се заразиха с коронавирус
Ръководството на аржентинския клуб Бока Хуниорс публикува изявление на официалния сайт, в което обяви за избухването на коронавирус в отбора. Първоначално не се съобщаваше броя на случаите, но след това става известно за 19 заразени.
"Някои играчи се оплакваха от симптоми, подобни на тези, заразени с COVID-19. Проведохме тестове в деня след жалбите им и 19 играчи дадоха положителни резултати. Повторни тестове ще бъдат извършени скоро“, се казва в изявлението.
На 17 септември Бока трябва да вземе участие в мача за Купата на Либертадорес с Либертад от Парагвай и ако клубът от Буенос Айрес не може да представи пълноценен състав за срещат, тогава според правилата на турнира, Бока ще загуби служебно.
- ПСЖ обра наградите на ФИФА
- Президентът на БФС Георги Иванов взе участие в пленарна сесия на ФИФА
- Сантяго Монтиел спечели наградата Пушкаш“ за най-красив гол
- Мексиканка получи наградата за най-красив гол в женския футбол
- Донарума е най-добър вратар по версията на ФИФА
- Брадли оглави Ню Йорк Ред Булс
- Регилон стана съотборник на Меси
- Саудитците са убедени, че могат да купят Салах за 100 млн.
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]