В Нидерландия разрешиха на жени да играят в мъжки отбори
Кралската нидерландска футболна асоциация (KNVB) разреши на жени да участват в мачове на мъже.
19-годишната Елън Фокема ще стане първото момиче, което ще изпробва иновацията. Тя ще играе за местния Фоарут на ниво девета дивизия.
По-рано в Нидерландия на момичетата беше разрешено да играят в мъжки отбори на възрастово ниво до U-19.
"KNVB означава равенство и многообразие. Вярваме, че всеки трябва да намери мястото си", обясни директорът на футболното развитие на организацията Арт Рангелер.
Напомняме, че на Световното първенство за жени през 2019 г. националният отбор на Нидерландия зае второ място, като на финала загуби от отбора на САЩ.
- Галатасарай подготвя нова офанзива за Бруно Фернандеш
- Ривър Плейт ще спечели Суперкласико
- "Дербито на вечните врагове" ще завърши без победител
- Лионел Меси блести с два гола при победа на Интер Маями в Денвър
- Шевченко твърд: Украйна остава против връщането на Русия във футбола
- AFA отхвърли обвиненията срещу Меси по съдебния казус в САЩ
- Гьозтепе готви трансфер на голмайстора си
- Жезуш разкри защо Роналдо не празнува с Ал-Насър
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]