В Холандия пускат фенове на стадионите, но с ограничения
Холандският премиер-министър Марк Руте заяви, че от 1 юли футболните фенове отново ще могат да посещават стадионите. Те обаче ще трябва да спазват редица мерки за предотвратяване на разпространението на коронавирус. По-специално, ще е необходимо да се поддържа разстояние от един и половина метра, а пеенето ще бъде забранено.
"Ако пеят на стадионите, тогава всичко е просто - стадионите отново ще бъдат затворени. Ако крещите или пеете силно, шансовете за разпространение на вируса са много високи.
Разбирам, че звучи ужасно, но всички видове изследвания показват, че дори и на открито, вирусът се разпространява бързо в такива ситуации", заяви Руте.
Нидерландската футболна асоциация планира да стартира Ередивизе през втората седмица на септември, тъй като мачовете от Лигата на нациите са насрочени през първата. Най-вероятно първенството ще започне на 12 септември и ще продължи през 2020 г. до 23 декември. След кратка почивка турнирът ще се възобнови на 9 януари до края на 16 май.
Сезон 2019/20 в Холандия завърши предсрочно - без да бъде определен шампион и изпадащи.
- Меси постави исторически рекорд в МЛС при победа на Интер Маями
- Галатасарай иска Ван Дайк като лидер на защитата
- Роза върху кръв
- Хеттрик на Жоао Фелиш и 971-и гол на Роналдо донесоха победа на Ал-Насър
- Робиньо-младши защити Неймар: Всичко вече е изяснено
- Аякс води предварителни разговори с Арне Слот
- Интер Маями и ЛА Галакси в битка за Каземиро
- Инфантино планира да остане начело на ФИФА до 2031 година
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]