Футболът в Австралия се връща през юли
Първенството на Австралия, спряно за неопределено време поради пандемията от коронавирус, ще бъде възобновено през юли, съобщи Австралийската футболна федерация на своя сайт.
"В идеалния случай, в средата на юни играчите ще се върнат към тренировки, което ще им позволи да постигнат необходимото ниво на подготовка за мачовете, които трябва да започнат към средата на юли. Сезонът на А-лигата ще приключи до средата на август“, заяви президентът на Федерацията Джеймс Джонсън.
Австралийското първенство бе прекратено през март за неопределено време поради пандемията от коронавирус. В много градове на страната бе въведена карантина, а движението в Австралия бе ограничено - затова ръководството на федерацията реши да спре турнира.
Към днешна дата в Австралия са потвърдени 7137 случая на коронавирусна инфекция. Починалите са 103-ма.
- Гьозтепе с Мъри измъкна точката на гости на Фенербахче
- Мъри ще измъчи Фенербахче в Истанбул
- Бенфика обяви завръщането на Рафа Силва
- Галатасарай нае крило на Наполи
- Моуриньо: Изненадан съм, че най-добрите клубове се управляват от треньори без опит
- Саудитските клубове искат да подпишат с 50 играчи това лято
- Роналдо реши да напусне Ал-Насър и да прекрати футболната си кариера
- Реал Мадрид е номер едно по приходи
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]