Делото на Уорнър бе прехвърлено в Лондонския съд
Върховният съд в Лондон ще разгледа жалбата на бившия вицепрезидент на ФИФА Джак Уорнър. Той е обвинен, че е взел подкуп, като е гласувал в полза на Русия за правото да бъде домакин на Световното първенство през 2018 г.
Уорнър живее в Тринидад и Тобаго и се бори с прокуратурата на САЩ, която иска неговото екстрадиране. Лондонският съд остава най-последната инстанция за страните от Общността на нациите, в която попада бившата британска колония.
По-рано американското министерство на правосъдието заяви, че Уорнър е получи 5 милиона долара в замяна на гласуване за Русия при избора на домакин на Световното първенство по футбол през 2018 година. Разследващите смятат, че бившият служител е получил банкови преводи от десет различни компании между ноември 2010 г. и април 2011 г.
По-рано се съобщаваше, че съдът в Ню Йорк е отказал освобождаване под гаранция на другия бивш вицепрезидент на ФИФА Анхело Напуту. Разследването за корупция във ФИФА доведе до неговия арест, а също и до образуването на няколко дела срещу бившия президент Сеп Блатер.
Джак Уорнър, който ръководеше КОНКАКАФ от 1990 до 2011 г. и бе вицепрезидент на ФИФА, бе отстранен от футбола през есента на 2015 г.
- Канте може да продължи кариерата си в Англия или Франция
- ПСЖ спечели Междуконтиненталната купа
- Тиаго Силва може да се завърне в Европа
- Аякс обяви трансфера на Томиясу
- Брендън Роджърс оглави Ал-Кадисия
- ПСЖ обра наградите на ФИФА
- Президентът на БФС Георги Иванов взе участие в пленарна сесия на ФИФА
- Сантяго Монтиел спечели наградата Пушкаш“ за най-красив гол
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]