Клоп не знае, дали Ван Дайк ще играе с Фламенго
Наставникът на Ливърпул Юрген Клоп не знае дали защитникът Върджил Ван Дайк ще има време да се възстанови за финала на Световното клубно първенство срещу Фламенго в събота.
Напомняме, че Ван Дайк пристигна в Катар с "червените", но не тренира поради болест, а след това трябваше да наблюдава победата над Монтерей с 2:1 в сряда.
Тъй като контузеният Деян Ловрен остана у дома, Клоп бе принуден да постави в центъра на защитата Джо Гомес и Джордан Хендррсън. Възможно е тази двойка отново да участва в съботната среща.
"Всъщност това беше лесно решение, защото той (Ван Дайк) не можеше да тренира.
Да, вчера влезе на тренировъчното поле за няколко минути, докато медиите бяха там, но след това бе принуден да напусне. Не заради медиите, а просто защото се почувства неразположен.
Вчера той не можеше да тренира, тази сутрин не можеше да тренира. Това решение бе лесно за нас - той не беше в състояние да играе. Хендо имаше трудности, но се справи много добре.
Що се отнася до финала, ще видим. Не знам колко бързо може да се възстанови. Времето ще покаже", заяви Клоп.
- Ливърпул възобновява преследването на цел от 2025 г.
- Реал Мадрид набеляза Мак Алистър за наследник на Кроос
- Тотнъм следи ситуацията около Коди Гакпо
- Ливърпул поставя ултиматум за Диоманде, разглежда четири алтернативи
- Мохамед Салах: Това е велико постижение за Египет
- Ливърпул подготвя нова оферта за Диоманде
- Ливърпул отхвърли оферта на Интер за Къртис Джоунс
- Ван Дайк: Аржентина показа, че иска да защити световната си титла
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]