Лавеци обяви за край на кариерата
Аржентинският нападател на Хъбей Чайна Форчън Езекиел Лавеци обяви за завършване на кариерата си в края на годината.
"Това бе невероятно време. Години на тренировки, уникални моменти с много спомени, които завинаги ще останат в сърцето ми. Винаги ще бъда благодарен на тези, които останаха с мен през цялото това пътуване. С голяма тъга се сбогувам с най-невероятната фаза от моя живот. Бях много щастлив!“, написа Лавеси в своя "instagram“.
Договорът на футболиста с китайския клуб изтича на 31 декември.
34-годишният Лавеси играе за Хъбей Чайна Форчън от 2016 г. Като част от китайския клуб играчът участва в 74 мача във всички турнири, в които вкара 34 гола и даде 32 асистенции. Преди това аржентинецът игра за Естудиантес, Дженоа, Сан Лоренцо, Наполи и Пари Сен Жермен. Той изигра 51 мача за националния отбор на Аржентина и вкара девет гола. Лавеци е трикратен шампион на Франция, както и двукратен носител на Купата на френската лига, Купата на Франция и Купата на Италия.
- Бенфика, Аякс и Челси са водещи по приходи от академии в Европа
- Меси и Суарес блеснаха при откриването на новия стадион на Интер Маями
- Оскар прекрати кариерата си на 34 години
- Канада тества новото правило за засада на ФИФА
- Меси впечатлен от новия стадион на Интер Маями
- Роналдо се завърна с два гола при убедителна победа на Ал Насър
- Симон Миньоле слага край на кариерата си след сезона
- Престиани отговори на обвиненията: Не съм расист, това ме нарани най-много
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]