Джерард: Харесва ми Меси, но Ван Дайк заслужава "Златната топка"
Бившият халф на Ливърпул Стивън Джерард, който сега е мениджър на шотландския Рейнджърс, отговори на въпроса за това дали Върджил ван Дайк трябва да получи "Златната топка" за 2019 година.
"Да, на сто процента. Разбира се, аз съм един от основните фенове на Лионел Меси. Харесвам този футболист. Той има неприличен брой голове и асистенции. Определено съм сред почитателите на Меси.
Но, ако говорим за стабилността на един играч през годината, който спечели Шампионска лига и е абсолютно безупречен във всеки мач, това означава, че той заслужава да получи "Златната топка“, заяви Джерард.
- Ливърпул следи ситуацията с Винисиус Жуниор за свободен трансфер през 2027 година
- Дарвин Нунес може сензационно да продължи кариерата си в МЛС
- Ливърпул остава единственият сериозен кандидат за Брадли Баркола
- Консорциум с участието на Джеф Безос планира мащабна инвестиция в Ливърпул
- Ливърпул се включи в битката за Магнес Аклиуш
- Андони Ираола: Ливърпул има нужда от ново крило и още няколко попълнения
- Fenway Sports Group преговаря за продажба на миноритарен дял от Ливърпул
- Ливърпул назначи Алехандро Росален за треньор на вратарите
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]