Китай може да приеме Световното клубно първенство през 2021 г.
Световното клубно първенство през 2021 г. вероятно ще се проведе в Китай, съобщава Асошиейтед прес.
От 2021 г. турнирът ще се проведе в нов формат - на всеки четири години, като участниците са 24. Към днешна дата пълният списък с клубове все още не е известен, но последните четири победители в Шампионската лига и Лига Европа ще се класират за състезанието. Със сигурност е известно, че в турнира ще играят Реал Мадрид, Ливърпул, Атлетико и Челси.
Напомняме, че Световното клубно първенство ще се осъществява по стария формат през следващите две години. През 2019 г. в турнира ще участват Ливърпул (Англия, Европа), Есперанс (Тунис, Африка), Монтерей (Мексико, КОНКАКАФ), Енген Спорт (Нова Каледония, Океания), Ал Сад (Катар, Азия).
- Гьозтепе с Мъри измъкна точката на гости на Фенербахче
- Мъри ще измъчи Фенербахче в Истанбул
- Бенфика обяви завръщането на Рафа Силва
- Галатасарай нае крило на Наполи
- Моуриньо: Изненадан съм, че най-добрите клубове се управляват от треньори без опит
- Саудитските клубове искат да подпишат с 50 играчи това лято
- Роналдо реши да напусне Ал-Насър и да прекрати футболната си кариера
- Реал Мадрид е номер едно по приходи
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]