Инфантино поиска от иранските власти да допуснат жените на стадионите
Президентът на ФИФА Джани Инфантино апелира към иранските власти да пуснат жените до стадионите
"Надявам се, че Иранската футболна федерация и властите на страната са откликнали на многократните ни призиви за разрешаване на тази неприемлива ситуация. Наскоро се свързах с тях няколко пъти. Делегация от членове на ФИФА сега е в Иран и очаквам добри новини от тях.
Ние разбираме, че има стъпки и процеси, които трябва да се предприемат, преди всичко да се направи по подходящ и безопасен начин, но сега е дошло времето да променим състоянието на нещата. ФИФА очаква положителни промени, които вече започват със следващия мач в Иран през октомври", заяви Инфантино.
Напомняме, че на жените в Иран бе забранено да посещават спортни мероприятия след Ислямската революция през 1979 г.
- Бенфика, Аякс и Челси са водещи по приходи от академии в Европа
- Меси и Суарес блеснаха при откриването на новия стадион на Интер Маями
- Оскар прекрати кариерата си на 34 години
- Канада тества новото правило за засада на ФИФА
- Меси впечатлен от новия стадион на Интер Маями
- Роналдо се завърна с два гола при убедителна победа на Ал Насър
- Симон Миньоле слага край на кариерата си след сезона
- Престиани отговори на обвиненията: Не съм расист, това ме нарани най-много
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]