Преизбраха Инфантино за президент на ФИФА
Джани Инфантино бе преизбран за президент на Международната футболна асоциация (ФИФА) за нов четиригодишен срок. Това се случи днес, 5 юни, по време на конгреса на Организацията в Париж. Швейцарецът бе единственият кандидат за поста.
"Благодаря на членовете на моето семейство, на приятелите и на всички, които ме обичат или мразят. Днес обичам всички вас. Благодаря на членовете на Съвета, вицепрезидентите и на легендите във футбола. За мен е голяма чест да работя във ФИФА.
Вече никой във ФИФА не говори за криза, а за полагане на нови основи от нулата. Никой не говори за скандали или за корупция, а за футбол. Можем да кажем спокойно, че загърбихме тези истории. Организацията се превърна от токсична и почти престъпна в това, което трябва да бъде - такава, която развива футбола и е синоним на прозрачността и честта.
Днес всичко е открито. Не е възможно ФИФА да плаща под масата или да извършва неетични действия с парите си. Вече няма място за корупция", заяви Инфантино.
Инфантино е президент на ФИФА от февруари 2016-а година, когато наслед Сеп Блатер след корупционен скандал.
- Фламенго назначи Леонардо Жардим за треньор до 2027 година
- Филипе Луис след уволнението: Футболът е направен от цикли и нашият беше исторически
- Уволнили Филипе Луис заради тайни разговори с Челси
- Ривър Плейт назначи Едуардо Коудет за нов старши треньор
- Контузия за Роналдо, но Мондиал 2026 не е под въпрос
- Спортинг повали Порто с дузпа на Луис Суарес в първия полуфинал
- Роналдо остана в Рияд въпреки ракетните удари в региона
- Ubi maior, minor cessat
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]