Ван дер Ваарт обяви за край на кариерата си
Нападателят Рафаел ван дер Ваарт обяви края на кариерата си на футболист. Холандецът е известе с участието си за Реал Мадрид и Тотнъм, той има над 100 мача за "оранжевите", с които стигна до второто място на Мондиал 2010. За последно 35-годишният футболист игра за датския Есберг, където премина през лятото.
"Налага се да спра сега. Дойдох тук, за да играя футбол, а не да се лекувам. Исках да остана на терена дълго, но не се получи така. Благодарен съм за всички години във футбола. Благодарен съм на всички фенове, играчи и служители, с които ме срещна живота от “Амстердам Арена", “Фолкспаркщадион", “Уайт Харт Лейн" до “Сантяго Бернабеу", заяви Ван дер Ваарт.
- Бенфика, Аякс и Челси са водещи по приходи от академии в Европа
- Меси и Суарес блеснаха при откриването на новия стадион на Интер Маями
- Оскар прекрати кариерата си на 34 години
- Канада тества новото правило за засада на ФИФА
- Меси впечатлен от новия стадион на Интер Маями
- Роналдо се завърна с два гола при убедителна победа на Ал Насър
- Симон Миньоле слага край на кариерата си след сезона
- Престиани отговори на обвиненията: Не съм расист, това ме нарани най-много
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]