Порто спечели титлата в Португалия
Порто стана шампион на Португалия за първи път от 2013 година. "Драконите" са недосегаеми на върха, след равенството 0:0 между намиращите се на второ и трето място Спортинг и Бенфика.
През този сезон воденият от Сержиу Консейсау отбор загуби само два мача от 32 в португалската Примейра лига, а спечели 26 срещи. Голмайстор на първенството е малиецът Муса Марега с 22 попадения.
Спечелването на първенството означава, че Порто се класира директно за груповата фаза на Шампионска лига.
Това е 28-ма титла за Порто. В периода 2014-2017 шампион на Португалия ставаше Бенфика.
- Робиньо-младши защити Неймар: Всичко вече е изяснено
- Аякс води предварителни разговори с Арне Слот
- Интер Маями и ЛА Галакси в битка за Каземиро
- Инфантино планира да остане начело на ФИФА до 2031 година
- Роналдо разкритикува напрежението в Саудитската лига: Това вече не е футбол
- ФИФА обсъжда задължителен възпитаник на терена във всеки мач
- Престиани разкри детайли около скандала с Винисиус и наказанието
- Доменико Тедеско напусна Фенербахче
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]