Жорди Кройф напуска Макаби Хайфа след края на сезона
Синът на бившия футболист, а по-късно наставник на Барселона Йохан Кройф няма да поднови контракта си с Макаби Хайфа. Това обяви Жорди Кройф в акаунта си в Туитър.
"Днес обявих своето решение да приключа с тима в края на сезона. Това няма да ми попречи да остана напълно концентриран и отдаден на отбора, за да имат феновете ни причини да празнуват. Ще дам всичко от себе си, както винаги, за да оставя клуба там, където той заслужава да бъде", написа холандецът.
Жорди бе играещ треньор на холандския Де Волевейкерс в периода 2004-2006, а три години по-късно той стана помощник в малтийския Ла Валета. След това стана спортен директор на АЕК Ларнака, а от 2012 до 2017 година зае аналогичната длъжност в Макаби Хайфа, след което получи предложение за треньорския пост на тима.
- Меси блесна с четири голови действия при зрелищен успех на Интер Маями
- Отмъщението
- Ал-Хилал предлага 90 милиона евро годишна заплата на Левандовски
- Роналдо след драматичното реми с Ал-Хилал: Мечтата е близо
- Джонатан Нарваес спечели четвъртия етап на Джиро д’Италия, Чиконе облече розовата фланелка
- Ал-Насър изпусна победата срещу Ал-Хилал в добавеното време
- Моуриньо отложи решението за бъдещето си след издънката на Бенфика
- Кристиано Роналдо се обърна към феновете преди решителния мач с Ал-Хилал
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]