УЕФА обмисля въвеждането на данък разкош и ограничаване на заплатите
Европейският футболен съюз има намерение да следва курса по запазване на съревнователния баланс. Това каза президентът на УЕФА Александер Чеферин.
"Най-богатите клубове купуват най-добрите играчи. Ние трябва да спрем това нещо", заяви Чеферин.
Функционерът има намерение да проведе серия от срещи със заинтересованите страни, които ще обсъдят въвеждането на правила, позволяващи да бъдат спрени богатите клубове, които купуват най-добрите футболисти.
Според неофициални източници, ще се обсъди въвеждането на т.нар. "данък разкош". Към момента липсва информация за какво точно става дума, но се обмислят различни варианти - от въвеждането на определен процент за УЕФА от даден трансфер, до ограничаване на работните заплати на футболистите.
- Гарет Бейл: Футболът вече прилича повече на шах, отколкото на баскетбол
- Романо: Роналдиньо няма да играе постоянно за Равена
- Спорт, власт и милиарди: проектът Саудитска Арабия
- Ван дер Ваарт се извини за коментара си по адрес на японските футболисти
- Манчини напусна Ал Сад, завръщането му начело на Италия изглежда все по-вероятно
- Сомалийският съдия Артан ще ръководи Суперкупата на Европа
- Ибрахимович: Американските фенове са най-мекушавите във футбола
- Бивш защитник на Левски отива при Станимир Стоилов в Гьозтепе
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Относно Китай: могат да бъдат пример за много неща, но не и за равенство...
Никой никъде досега не е намерил начин да ограничи заплатата на някого в частния сектор. Трябва ли да си представям отговора на Мансур бин Зайед ал Наян, ако Чеферин му прати имейл и му каже, че е решил да взима данък разкош от Сити и че ще въведе лимит в заплатите на играчите му?
Смях в залата - това е почти същото като ФФП и оная работа на комара: всеки е чувал за тях, ама никой не ги е виждал.
Ясно е, че тези лентяи са там само за лична облага, но поне когато се цепят пред медиите, да го правят с някаква мярка все пак...