Дисквалифицираха главата на Карибския футболен съюз
Комитетът по етика на ФИФА наказа за шест години лишаване от правомощия на президента на Карибския футболен съюз Гордън Дерик. Функционерът, също така заемащ поста генерален секретар на Футболната асоциация на Антигуа и Барбуда, бе признат за виновен по взимане на подкуп, злоупотреба с положение, приемане на подаръци и злоупотреба със средства.
Освен това Дерик е глобен с 30 000 швейцарски франка.
Чиновникът заемаше поста президент на Карибския футболен съюз от май 2012 година, заменяйки на този пост представителя на Тринидад и Тобаго Джак Уорнър, който бе осъден на доживотна дисквалификация.
- Интер Маями и ЛА Галакси в битка за Каземиро
- Инфантино планира да остане начело на ФИФА до 2031 година
- Роналдо разкритикува напрежението в Саудитската лига: Това вече не е футбол
- ФИФА обсъжда задължителен възпитаник на терена във всеки мач
- Престиани разкри детайли около скандала с Винисиус и наказанието
- Доменико Тедеско напусна Фенербахче
- Неймар пропусна тренировка на Сантос преди важен мач
- Галатасарай разби Фенербахче в дербито и направи решителна крачка към титлата
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]