Чапекоензе с първи трофей след катастрофата
Чапекоензе спечели първенство на щата Санта Катарина за втора поредна година, което е първи трофей след самолетната катастрофа, при която през ноември миналата година загинаха почти всички титуляри и спортно-технически щаб на клуба. Отборът от южна Бразилия загуби финалната среща-реванш за титлата от Авай с 0:1 като домакин, но победата с 1:0 в първия мач се оказа решаваща за шампионската купа заради по-добрите показатели на тима в редовния сезон.
Напомняме, че ръководството на клуба привлече 25 нови футболисти преди през януари, а съставът беше допълнен с девет юноши на клуба и трима останали от миналогодишния тим.
- Гьозтепе с Мъри измъкна точката на гости на Фенербахче
- Мъри ще измъчи Фенербахче в Истанбул
- Бенфика обяви завръщането на Рафа Силва
- Галатасарай нае крило на Наполи
- Моуриньо: Изненадан съм, че най-добрите клубове се управляват от треньори без опит
- Саудитските клубове искат да подпишат с 50 играчи това лято
- Роналдо реши да напусне Ал-Насър и да прекрати футболната си кариера
- Реал Мадрид е номер едно по приходи
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]