Лион и Реал с реми в контрола (видео)

Реал Мадрид стигна трудно до равенство - 2:2 като гост на Олимпик Лион в приятелска среща, играна във Франция. Гостите от Испания губиха с 0:2, но в края на мача, с голове на Алваро Мората от дузпа и Касемиро, стигнаха до ремито.

Младата звезда на домакините Клемон Грение откри резултата с много красив гол в 20-ата минута. Лаказет центрира в наказателното поле и там непокритият младок засече топката от въздуха и я прати в горния далечен ъгъл на вратата - 1:0. Малко след почивката Лисандро Лопес вкара второ попадение. В 62-ата минута топката стигна до Лисандро и нападателят отблизо засече в мрежата - 2:0.

Постепенно Карло Анчелоти смени повечето звезди на Реал, но въпреки това до края младите играчи на испанския тим се спасиха от загуба. В 78-ата минута Денис Черишев спечели дузпа, а Алваро Мората я вкара. В 84-ата минута Касемиро вкара втори гол след центриране от корнер.