Гари Родригес и Пламен Илиев носят успех на Левски в Ловеч
Левски победи Литекс като гост в Ловеч с 2:1 в среща от 23-ия кръг на "А" група. Двубоят започна с натиск на домакините, които изпуснаха няколко чисти голови положения. Освен това и вратарят на "сините" Пламен Илиев направи няколко доста добри спасявaния. След половин час игра Рамос пусна надясно към свободния Гари Родригес, който с точен удар прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Пиргов - 0:1.
Когато се очакваше "оранжевите" да изравнят, Левски нанесе своя втори удар. Най-добрият на терена Родригес надбяга защитата на Литекс, пусна към свободния Христо Йовов, който не сгреши на празна врата в 62-ата минута - 0:2. Литекс стигна до гол чак в 80-ата минута, когато Илия Миланов се разписа с глава, след центриране на Ваюши от фаул отляво. В добавеното време Гари Родригес бе съборен в пеналта и рефера отсъди дузпа, която Жоао Силва не успя да реализира.
Снимка: Официален сайт на Литекс
- Левски наистина привлече Око-Флекс, от Ботев Пловдив са бесни
- Рупанов прави финален тест, преди да парафира с Гурник Забже
- Веласкес: Ще искаме да намерим заместник на Рупанов
- Веласкес отказа да коментира ситуацията с Око-Флекс
- Левски започна годината с равенство срещу унгарци
- Ботев Пловдив алармира БФС за Левски, иска се тежко наказание за „сините“
- Наско Сираков се присъединява към лагера на Левски в Турция
- Левски започва днес с контролите за 2026 г.
ЗА АВТОРА
Виктор Мухарски е роден на 27 ноември 1988 година в град София. Завършва Факултет по журналистика и масова комуникация на Софийски университет "Св. Климент Охридски". Работи като спортен журналист от 2007-а година. [...]