Съдия закопа Литекс, Левски с лек аванс преди реванша в Ловеч (видео)

Левски победи Литекс с 1:0 в първи мач от четвъртфиналите за Купата на България пред празните трибуни на "Георги Аспарухов". В 22-ата минута падна единственото попадение в тази среща. Тогава Гари Родригес бе точен с премерен удар от около 15 метра по диагонала, който попадна под плонжа на Пиргов - 1:0. Близо до нов гол за "сините" бяха  Илиян Йорданов и Влади Гаджев, а Иса най-много притесняваше защитата на Левски, но без резултат.

В края на мача дойде най-спорната ситуация. Играчите Литекс отбелязаха напълно редовен гол от статично положение, който първо не бе зачетен от рефера. Секунди по-късно Ахмед Ахмед взе решение, че гол има, а след още половин минута отново смени решението си и резултатът остана 1:0 за Левски

Въпреки поражението, играчите на Христо Стоичков запазват шансове за класиране напред, тъй като предстои реванш в Ловеч. В други срещи Берое победи Пирин Гоце Делчев с 1:0, а Славия разгроми Миньор в Перник с 5:2.

Снимка: Официален сайт на Левски