Левски взе най-старото столично дерби (видео)

Левски победи като гост Славия с 3:1 в последна шампионатна среща за тази година. Двубоят бе от 15-ия кръг на "А" груба, а двата отбора играха доста грубо. В началните минути Петър Димитров направи два доста сериозни пропуска пред вратата на гостите. В крайна сметка Левски откри резултата при първата си атака. В 12-ата минута Гаджев центрира от фаул, Даниел Димов изпревари вратаря Георги Петков и засече топката в мрежата - 0:1.

В 18-ата минута Гаджев бе контузен и принудително бе сменен от Силва. В 23-ата минута "белите" успяха да стигнат до изравнителен гол. Петър Димитров изскочи зад защитата на "сините" и центрира, след което Ромен Ели се размина с топката, която попадна в Здравко Лазаров и Електричката с удар от далечната греда прати кълбото в мрежата - 1:1.

Веднага след почивката Левски стигна до два бързи гола. Славия изпълни начален удар за второто полувреме, а Жоао Силва открадна топката, намери Де Карвальо, който пусна към Илиан Йорданов, а той центрира към Жоао Силва в пеналта и най-скъпото попълнение на Левски стреля от воле за 1:2. 120 секунди по-късно Мюлдер проби отдясно и пусна топката пред голлинията, където нахлуващия Жоао Силва се разписа на празна врата за крайното 1:3. Последваха пропуски на "белите". Първо Акийоши стреля, но Пламен Илиев изби, а след това и Петър Димитров нямаше късмет при завършващия удар.

В 57-ата минута Янко Сандански получи втори жълт картон и бе изгонен за удар с лакът в главата Прохазка. Последният бе заменен от Старокин. С човек повече Левски бе близо до още един гол, но при последвалите удари Георги Петков успя да се намеси и да не допусне четвърти гол в своята врата. В добавеното време на срещата Мацуй направи невероятен пропуск на празна врата и по този начин не успя да намали загубата на своя тим.

Снимка: Илияна Енчева