Дортмунд продължава напред за Купата на Германия

Шампион на Германия - Борусия Дортмунд разгроми с 4:1 втородивизионния Аален в среща от втория кръг на турнира за Купата на страната. Двубоят на „Шолц Арена” бе заслужено спечелен от играчите на Юрген Клоп, които и за миг не оставиха съмнение кой е по-класния тим на терена.

"Жълто-черните" откриха резултата след 22 минути игра, а точен бе Матс Хумелс. Десет минути по-късно Марсел Шмелцер покачи на 2:0. Малко след началото на втората част Марио Гьотце също прати топката във вратата на Аален и резултатът стана класически.

Четвъртия гол бе факт в 79-ата минута, когато Роберт Левандовски бе изведен на чиста позиция и стреля, вратарят изби кълбото, което отиде в Юлиан Шибер. Последният стреля и реализира за 4:0. Малко преди края на мача Михаел Клаус изпълни по много хубав начин пряк свободен удар и вкара за крайното 4:1.

По този начин Борусия Дортмунд се класира за третия кръг на турнира за Купата на Германия.