Лудогорец се разправи с Берое, Славия също с победа (видео)

Лидерът в "А" група Лудогорец започна похода си към първа титла на България след като днес взе първа победа в официален мач за годината - 3:0 срещу Берое. Двубоят се игра пред пълни трибуни в Разград, а попаденията за тима на Ивайло Петев паднаха след втората част.

Точно бяха звездите на Иван Стоянов (на два пъти) и Емил Гъргоров-Бадема. В 56-ата минута Здравко Илиев изби топката в краката на Стоянов и кълбото попадна в мрежата за 1:0. Само пет минути по-късно племенникът на Йордан Лечков вкара втория си гол в мача след хубав фалцов удар от границата на наказателното поле - 2:0.

Класическото 3:0 оформи Гъргоров в 78-ата минута след като засече центриране на Минев и с воле заби топката в мрежата на Берое.

В друга среща от кръга Славия взе трудна победа като гост на Ботев Враца с 1:0. Голът на победата вкара Петър Димитров - 10 минути преди края. Той засече центриране на Юруков и по този начин донесе трите точки за тима от "Овча купел". Каварна загуби у дома от Монтана с 2:3.

Снимка: beroe.eu