Локо Пловдив бие при дебюта на Кокала, Славия също с победа

В дебютния мач на новия старши-треньор на Локомотив Пловдив Емил Велев "смърфовете" победиха с 2:1 Ботев Враца. В 41-ата минута на срещата от 13-ия кръг от „А” група Мартин Ковачев изведе гостите напред в резултата. В последната минута на първата част Юнес Бенжелюн с глава изравни. В 65-ата минута капитанът на домакините и играещ капитан на отбора Здравко Лазаров вкара за 2:1 и донесе трите точки за своя тим след обрата в резултата.

В друга среща от кръга новакът в "А" група Светкавица загуби с 0:3 като домакин от Славия. В 21-ата минута след центриране от ъглов удар и разбъркване в наказателното поле на отбора от Търговище Даниел Пеев бе най-съобразителен и откри резултата. В 77-ата минута Невен Венков получи директен червен картон, след като фаулира откъсалия се сам срещу вратаря Божов в наказателното поле. Съдията Стефан Апостопол отсъди дузпа, която пострадалият Божов превърна в гол за 2:0 за Славия. В последните секунди на двубоя Галин Иванов бе изведен сам срещу Иван Георгиев и без проблеми вкара трети гол за столичани.