Ботев (Пловдив) си върна Димитър Тонев
Ботев (Пловдив) официално обяви завръщането на атакуващия футболист Димитър Тонев. Той се превръща в шестото ново попълнение на "канарчетата“ през летния трансферен прозорец.
Роденият на 15 октомври 2001 година пловдивчанин е юноша на клуба и е част от едно от най-успешните поколения в академията на Ботев.
До момента Тонев е записал 75 мача с жълто-черния екип в професионалния футбол, в които е отбелязал четири гола и е направил пет асистенции.
За последно офанзивният футболист игра за Черно море. С екипа на "моряците“ той изигра 33 срещи, реализира четири попадения и записа две голови подавания.
Любопитното е, че три от четирите му гола за Черно море бяха във вратата на Левски.
С привличането на Димитър Тонев Ботев (Пловдив) продължава активната си селекция в подготовката за новия сезон.
- ЦСКА разгроми Ботев Враца с 5:0, въпреки че игра с човек по-малко
- Лудогорец победи рутинно Ботев Пловдив и оглави Първа лига
- Ботев Пловдив удържа Спартак Варна в зрелищен мач с два токови удара
- Лоши новини за Ботев Пловдив! Карлос Алгара аут за около три седмици
- Ботев Пловдив пречупи Черно море и записа първа победа за сезона
- От Ботев Пд джентълменски поздравиха родните участници в евротурнирите
- ЦСКА обърна Ботев с два късни гола в зрелищен мач на „Васил Левски“
- Ботев Пловдив измъкна точка срещу Локо София, отменен гол спаси „канарчетата“ в края
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]