Лудогорец насочва поглед към национал за лятната селекция
Лудогорец вече работи активно по селекцията си за лятото, като сред основните цели на шампионите е Фабиан Нюрнбергер.
26-годишният футболист в момента играе за Дармщат, но договорът му изтича в края на сезона, което му позволява да води преговори с други клубове. Според информация на "Мач Телеграф“, разградчани вече са влезли в контакт с него и се опитват да изпреварят конкуренцията за подписа му.
Универсален вариант за левия фланг
Нюрнбергер е универсален играч, който може да действа както като ляв бек, така и като ляв халф. Именно тази гъвкавост го прави ценен за треньора Пер-Матиас Хьогмо.
В защита "орлите“ разполагат с опции като Антон Недялков и Винисиус Ногейра, но в по-предни позиции изборът е по-ограничен – нещо, което клубът очевидно иска да коригира.
Възможност за безплатен трансфер
Оценяван на около 1,5 милиона евро, Нюрнбергер може да се окаже изключително изгодна сделка, ако Лудогорец успее да го привлече като свободен агент.
През настоящия сезон той има 17 мача във Втора Бундеслига с 2 гола и 2 асистенции, като преди това е носил екипа и на Нюрнберг.
Лудогорец очевидно търси не просто попълнения, а футболисти с опит и универсалност, които да повишат конкуренцията в състава преди новия сезон.
- Лудогорец е на крачка от нов силен трансфер – Натан Фернандес вече е в България
- Лудогорец надви Септември, новото попълнение Михаил Полендаков дебютира
- В Швеция: Лудогорец следи гамбийски национал за подсилване на защитата
- Лудогорец набеляза полски вратар за ново попълнение
- Лудогорец избра Томас Райс за свой нов старши треньор
- Лудогорец е близо до трансфер на бразилски талант от Ботафого
- Лудогорец получи отказ от полски вратар, трансферът пропадна
- Лудогорец стартира кампанията за продажба на абонаментни карти
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]