Ще се случи - България ще има "Футболист на годината"
Победителите в 65-ото издание на анкетата "Футболист на годината" ще бъдат обявени на 22 март 2026 г. Церемонията ще се състои в хотел Hyatt Regency Sofia и ще започне в 19:00 часа.
Традиционните футболни отличия у нас ще бъдат връчени по време на паузата за мачове на националните отбори от официалния календар на ФИФА, за да могат да присъстват българските национали.
На събитието ще стане ясна призовата тройка сред българските футболисти за 2025 г., определена след гласуването на спортните журналисти. Ще бъдат отличени и треньор №1 на България и неговите подгласници.
Ще бъдат връчени награди и за най-добрите футболисти в българското първенство през 2025 г. - най-добър вратар, защитник, полузащитник и нападател, както и отличието за най-добър чуждестранен играч. Предвидена е и награда за най-прогресиращ млад футболист.
По време на церемонията ще бъде отличена и №1 в българския женски футбол.
За десета поредна година ще бъде връчена и специалната награда на Българската асоциация на спортните журналисти "Лъвско сърце - Трифон Иванов".
За трета поредна година в рамките на събитието ще бъдат отличени и футболист №1 и треньор №1 в минифутбола.
Анкетата "Футболист на годината" се организира от Дакс Медия в партньорство с Българската асоциация на спортните журналисти. Началото ѝ е поставено през 1961 година.
- Локомотив София завърши подготовката с нулево реми срещу Теута
- Черно море не успя да победи Дунав в генералната репетиция преди сезона
- Лудогорец е на крачка от нов силен трансфер – Натан Фернандес вече е в България
- БФС проведе традиционния предсезонен семинар за делегатите преди сезон 2026/27
- Германският архитект, който пренаписва английската съдба
- Лионел Скалони: Искам Аржентина да бъде запомнена като отбор, който никога не се предава
- Столе Солбакен: Двубоят между Холанд и Кейн може да реши четвъртфинала с Англия
- Испания сломи Белгия с късен гол на Микел Мерино и си уреди полуфинал срещу Франция (видео)