Асоциацията на съдиите подкрепи Кабаков
Асоциацията на съдиите по футбол в България, оглавявана от Антон Генов, излезе с официална декларация в подкрепа на рефер №1 у нас Георги Кабаков. Повод за позицията станаха острите нападки в медиите от страна на ръководствата на Арда и Ботев Пд. Тимът от Кърджали нарочи Георги за главно "корумпе“, за което бе глобен.
Ето какво написаха от Асоциацията:
"Футболната пролет в България започна с интересни и оспорвани мачове, а интригата в борбата за титлата в efbet Лига и турнира за Sesame Купа на България е значително по-голяма в сравнение с последните сезони. На този фон вместо към подготовката на отборите си и представянето им на терена, някои клубни босове опитват да прехвърлят проблемите там, където реално ги няма – при българското съдийство. От няколко дни сме свидетели на безпрецедентна атака към рефер №1 в последните години Георги Кабаков.
Пловдивчанинът, който пет пъти е печелил годишния приз на Асоциацията на съдиите по футбол в България за най-добър съдия у нас и е ръководил успешно над 200 мача в Шампионската лига, Лига Европа, световни и европейски квалификации и други отговорни срещи в чужбина, е наричан с обидни и вулгарни епитети и то в официални декларации на клубове! И всичко това при положение, че той не е допуснал някакви фрапантни грешки в последните месеци. Още по-малко пък в ущърб на атакуващите го в момента клубове. Нещо повече – единият от тях си позволи да атакува абсолютно тенденциозно и без никакви основания още двама членове на съдийската бригада за предстоящ мач – Никола Попов и Валентин Железов.
АСФБ застава напълно зад един от водещите съдии в Европа Георги Кабаков и неговите колеги счита, че подобни действия са абсолютно неприемливи. Те не само не помагат на българския футбол, а водят до огромно нагнетяване на напрежението преди изключително важните и решаващи мачове в българския футбол. Надяваме се, че от БФС ще вземат необходимите мерки за спокойствието на всички български съдии и няма да се допусне публичен натиск чрез подобни "декларации“.
УС на АСФБ“
- УЕФА подготвя вот на недоверие срещу Джани Инфантино
- Реал Мадрид и РБ Лайпциг в застой по трансфера на Ян Диоманде
- ЦСКА 1948 оглави класирането, след като пречупи Арда
- Феновете на Славия поискаха оставката на Венцеслав Стефанов по време на дербито
- Юлиан Петков: Не ни достигна само вторият гол, за да победим
- Любослав Пенев: Най-доволен съм от играта, победите ще дойдат
- Истинско чудо в Берое: Играчите получиха премии след победата над Хебър
- Левски обяви продажбата на билетите за мача с Кайрат
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]